جستجو مقاله
جستجوی مقالات در موضوعات مختلف
ارسال مقاله
راهنمای ارسال مقاله به صورت گام به گام
پیگیری مقاله
مشاهده وضعیت مقالات


بررسي روش هاي توليد و استحصال انرژي از پسماند
کد خبر:30
تاریخ انتشار:1398/8/4

عليرغم كليه پيشرفت هايي كه تا كنون در زمينه دفع پسماندها و بازيافت آن صورت گرفته است، دفن پسماند در زمين هنوز به عنوان يك گزينه مهم در سراسر جهان خودنمايي مي كند. روش هاي ديگر دفع پسماند از جمله سوزاندن، دفع در دريا و همچنين روش هاي كاهش پسماند دفعي نظير بازيافت و روش هاي تبديلي نظير كمپوست هنوز نتوانسته اند در حد و اندازه مناسبي پاسخگوي نياز جوامع بشري براي دفع پسماندهاي توليدي آنها باشد. از سوي ديگر افزايش روز افزون جمعيت باعث شده تا برطرف كردن نيازهاي اين قشر وسيع و هزينه هاي گزاف مديريت پسماند، بويژه نياز به انرژي بيشتر مورد توجه قرارگيرد. بخش فسادپذير (آلي)، پساب صنعتي وشهري، زائدات وضايعات كشاورزي و آلي صنعتي و فضولات دامي، هريك داراي انرژي نهفته بسيار مي باشند كه درصورت تجمع اين مواد و بهره گيري از فن آوري مناسب امكان استحصال انرژي از آن وجود خواهد داشت. دراين مقاله سعي شده تا روش هاي توليد و استحصال انرژي بويژه از زباله بررسي شود. در اين ميان توليد انرژي بوسيله زباله سوز، استحصال انرژي بواسطه بيوگاز، طراحي لندفيل ها و بازدهي آن مورد بررسي قرارگرفته است و سعي شده تا توليد انرژي درهريك از اين روش ها برآورد شود و در نهايت بهترين گزينه براي مديريت توليد انرژي از پسماند مطرح شود.

براساس مدارك بدست آمده توسط علم باستان شناسي، دفن زباله ها از حدود پنج هزار سال پيش مرسوم بوده است. امروزه نيز در اغلب كشورهاي جهان دفن زباله به علت ارزان بودن نسبت به ديگر روشهاي موجود مانند سوزاندن زباله و يا تبديل آن به كود و غيره، ترجيح داده مي شود. اما در گذشته مقررات خاصي در مورد مكان دفن زباله ها وضع نشده بود و لندفيل ها مكانهايي بدبو و بدون پوشش بودند كه معضلات زيست محيطي فراواني ايجاد مي كردند. با پيشرفت روزافزون شهرها و كشورها و به دنبال آن افزايش نرخ توليد زباله هاي شهري، مقررات خاصي توسط آژانس حفاظت محيط زيست آمريكا در مورد تشكيل لندفيل ها وضع گرديد. با رشد آگاهي نسبت به تأثير سوء لندفيل هاي غير مهندسي بر روي محيط زيست و وضع قوانين و مقررات خاص در اين باره، بيش از دو دهه است كه كشورهاي مختلف موضوع دفن زباله ها در گودال هاي بدون پوشش را رها كرده و به تشكيل لندفيل هاي مهندسي با رعايت قوانين و مقررات محيط زيست پرداخته اند.

نظرات کاربران
محمدرضا طاهری
1398/8/5
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.
جهت درج نظر لطفا ابتدا وارد شوید.
راهنمای ارسال مقالات
پیگیری مقاله
آخرین مقالات
مقالات برگزیده
تلفن : 02633552291
فکس : 02633552291 داخلی 108-140
ایمیل : Info@sabzzivar.com
آدرس : استان البرز ـ کرج ـ خیابان درختی ـ پلاک 121 ـ طبقه 11 ـ واحد 21

طراحی و توسعه توسط گروه انفورماتیک PooyaDev
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای شرکت سبززیور محفوظ است 1398@